Karda Eğlenmeyi Kim Sevmez?

  • 7 Şubat 2016
  • 0
Misafir Yazar - Merve Yavuzdemir

Kış mevsiminin iyice kendini gösterdiği günlerde ebeveynler olarak soğuktu, hastalıktı diyerek genelde kapalı alanlarda vakit geçirmeyi tercih ediyoruz.

Bu genellemeyi bozan şeylerin başında ise KAR geliyor. Özellikle de yarıyıl tatilinin de başlamasıyla dışarıda kar varsa çocukları evde tutmak pek mümkün değil. Karlı günlerin belleğimize kazıdığı başlıca iki etkinliktir; kar topu oynamak ve kardan adam yapmak. Oysa "kar" kışın aile boyu zaman geçirmek için bize bundan daha fazla imkan sunmakta... Hatta yapısı itibari ile kar, hayalgücünüze hizmet verecek çok ideal bir malzemedir.

Her yaştan çocuk ile kara çıkıp hayal gücünüzü serbest bırakmak icin farklı bir önerim olacak. Neden karlarla kaplı alanları bir tuval olarak düşleyip onu boyamayasınız?? Ya da kardan adamınıza rengarenk bir stil oluşturmayasınız??

Malzemeler:
Boş bir deterjan şisesi
Bir miktar su
Gıda boyası

İster sprey ister ikisinin de olduğu herhangi bir boş deterjan şişesini temizledikten sonra içine bir miktar su doldurup istediğiniz yoğunluğa göre gıda boyası damlatıyorsunuz. Farklı renkler elde etmek için boyaları karıştırabilirsiniz. Sonrasında şiseyi kuvvetli bir şekilde çalkalamanız KAR BOYANIZIN hazır olması için yeterli.

Bundan sonrasi sizin hayal gücünüze kalmış. Biz mavi rengi seven oğlumla çok eğlendik. Kar üzerine resim yapmakla kalmadık, yeni oyunlar ürettik. Örneğin bir daire çizip işaretli uzaklıktan daire içine kar topu atmaya çalıştık.

Hayalleri ve heyecanları sınırsız tuvalde şekillenirken siz de onları izlemenin keyfine varın.

İyi eğlenceler..YORUMLAR

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle