Sıcacık Bir Mekan ' İncirli Bahçe '

  • 22 Ağustos 2016
  • 0
Misafir Yazar - Begüm Keçici

Kaan'ın 1 yaş doğumgününü evde misafir ağırlamayı seven biri olarak evde kutlamak istedim. Ancak işin içine hem bizim aileler, hem arkadaşlar girince kalabalık olduk ve ne kadar istesem de eve sığamayacağımızı anladım. 
Bunun üzerine evin sıcaklığını, rahatlığını, huzurunu ve temizliğini aratmayacak bir yer arayışına girdim. Tamamen ümitsiz bir şekilde başladı arayışım, çünkü tüm özellikleri bir arada taşıyan bir mekanın bırakın varlığını düşünmeyi, evime 50 metre mesafede oldugunu hayal bile edemedim:))
İncirli Bahçe müstakil bir evin cafe'ye çevirilmiş hali aslında. İçerdeki çoğu dekor satılık, sahibinin yaptığı el emeği ürünler. Yiyecekler evde yapılmış gibi. Bahçesi yeterli büyüklükte ve ağaçlar altındasınız. Ana caddeden biraz içeride kaldığı için gürültüden uzak, istanbulun ortasında anneannenizin evinde gibisiniz. 


Tüm bunların üstüne bir de sahibi sizi kesinlikle mutlu edecek birisi, anlaşamamanıza imkan yok. Evet kuralları var ancak sizi mutlu edecek şeylerin hiçbirini esirgemiyor. İkramları denemeye de gittik, ve doğum gününde ikram edilenler ve denediklerimiz arasında ne porsiyon, ne lezzet farkı vardı. İstediğimiz süslemeleri biz götürdük, istediklerimizi onlar temin etti. Hiçbir konuda sıkıntı yaşamadık. Dilerseniz girişe hoşgeldin afişi gibi bir afiş de yaptırıyorlar. Ayrıca içeride de kullanılmak üzere bir küçük afiş de yaptırabilirsiniz. Pasta da Elçin Hanım'ın elinden çıkmaydı. Önce tereddüt etsem de Pastayı Elçin Hanım'a havale ettiğim için hiç pişmanlık duymadım. İstediğim, anlattığım şekilde yapamayacağını, sadece hobi olarak bu işi yaptığını düşünmüştüm. Ancak beklemediğim kadar güzel bir pasta olmuştu. 


Bunların da üstüne benim yetişemediğim yerde ev sahipliğine bile soyundu diyebilirim, fotografçıya ikramlardan vermeyi sonradan akıl edebildiğimde Elçin Hanımın çoktan o işe de el attığını gördüm. Doğumgününden sonra orada olan arkadaşlarımdan çoğundan, çocuklarının bir sonraki doğumgününü burada yapmak istediklerini duydum. Sadece biz değil misafirlerimiz de herşeyden memnundu. 
Bize bu kadar keyifli vakit geçirttiği için Elçin Hanım'a bir kez daha teşekkür ederim ve ev sıcaklığında bir doğumgünü isteyen herkesi böyle bir yerin varlığından haberdar etmek istedim. 


Konum Bilgisi

Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Mehpare Çıkmazı, No 15, Kadıköy, İstanbulYORUMLAR

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle