Paylaşmak Hayattır

  • 21 Eylül 2016
  • 0
Evrim

Çocukların izlediği çizgi filmlerin, oynadığı oyuncakların içeriklerinin ne olduğu çok önemli bizim evde. Kısıtlı ekran vaktimizde özellikle şiddet içermeyen,  olumsuz davranışlara teşvik etmeyen çizgi filmler izletmeye özen gösteriyorum. Uzun zamandır en severek izlediğimiz çizgi filmlerden biri Minika Çocuk’ta yayınlanan My Little Pony. Haliyle en sevdiği oyuncaklar da Pony karakterleri. Pinkie Pie, Rainbow Dash bu aralar bizimle her yerde; Evde, tatilde, okulda ve hatta havuzda :)

Bu  yazının esas konusu My Little Pony’nin Joker işbirliği ile Arkadaşlık Günü için çok güzel bir projesi var. Malum hepimizin evi çocukların oyuncaklarıyla dolu, ben de bir çok anne gibi zaman zaman evdeki oyuncakların fazlalığından bunalıp oyuncakların bir kısmını ya arkadaşlarımıza ya da ihtiyaç sahiplerine ayırıyorum. Proje dahilinde Joker mağazalarına konulan oyuncak istasyonlarına çocukların oynamadığı oyuncaklarını bırakabiliyorsunuz. Joker mağazalarında toplanan oyuncaklara 5.000 adet de onlar ekleyecekler ve ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştıracaklar. Toplanan oyuncakların temizliği ve tamiri ve ihtiyaç sahibi çocukların tespiti konusunda da GEA ile işbirliği yapılmış. Çocuklara paylaşmanın önemini ve güzelliğini anlatarak bu projeye katılımlarını sağlayamak çok güzel olur. Çocuklara dokunacak her kampanya çok değerli benim için, böyle bir çalışmaya katılarak hem çocuklarımızın değerlerini geliştirirken hem de ihtiyaç sahibi minikleri mutlu etmek mümkün.

Bu arada My Little Pony’nin çok başarılı bir internet sitesi var, siteden karakterleri inceleyelip içeriklere göz atabilirsiniz. “Arkadaşlık sihirlidir” ana teması üzerinden mesaj veren karakterleri yakından tanımak için siteye mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

 


Konum BilgisiYORUMLAR

0 yorum var

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Yorum ekle